Hakkımızda

2005 yılının Mart ayında faaliyete başlayan Merkezimizin de; Zihinsel Engelliler Programı, Bedensel Engelliler Programı, Özel Öğrenme Güçlüğü programı ve Otizm Spektrum Bozukluğu Programı uygulanmaktadır.

Amacımız; Çocuklarımızı sevgi dolu, güvenli bir eğitim ortamında; kendi ihtiyaçlarını karşılayabilen, çevresiyle uyumlu, özgüvenini kazanmış, hayatına anlam katacak bilgi ve becerilerle donatmaktır. Sevgi, umut ve sabırla çıktığımız bu yolda deneyim ve uzmanlığımızı birleştirip, her biri ayrı bir dünyaya ve güzelliğe sahip çocuklarımızın gelişimlerine destek olmaktır.

Normal ve sağlıklı bireylerin olduğu kadar; zihinsel, fiziksel ve gelişim geriliği olan çocuklarımızın da Eğitim ve Rehabilitasyon haklarının olduğunu unutmamak gerekir. Belirtileri ne kadar farklı olursa olsun özel eğitim ve rehabilitasyon ihtiyacı olan her birey için yapılacak bir şeylerin var olduğu mutlaktır. Sorunun erken fark edilmesi ve uygun tedavi yaklaşımlarına zamanında başlanması eğitim ve rehabilitasyonun başarısını büyük ölçüde etkilemektedir.

Sosyal güvencesi olmayanlara, yeşil kartlılara, bağ-kur’lulara, SSK’lılara, Emekli sandığı mensupları ve tüm emeklilerin eğitim ücreti Devlet tarafından karşılanmaktadır. Ayrıca ek ücret talep edilmemektedir. Ücretsiz servisimiz bulunmaktadır. Ayrıca merkezimizde bulunan kamera sistemimiz aracılığıyla, velilerimiz, yapılan eğitim çalışmalarını izleyebilmekte çocuğunun gelişimini takip edebilmektedir.

Çocuklarımızın farklılığı ne olursa olsun;

Biliyoruz ki; “SEVGİNİN AŞAMAYACAĞI ENGEL YOKTUR.”

Test

Form Gönderimi

Tamam